Hüdayi Sofrasına Hoşgeldiniz

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı yükseköğrenim yurtları arasından İstanbul Avrupa Yakası’ndaki yurtlarında 2019-2020 döneminde üniversiteye başlayan ve yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize “Hüdayi Sofrasına Hoşgeldiniz” başlıklı karşılama programı gerçekleştirildi. 

Program bu yıl üniversiteye yeni başlayan 200’e yakın öğrencilerimiz için gerçekleştirilmiştir. Programda Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ali CAN Beyin “İnsan ve Eğitim Anlayışı Çerçevesinde Hüdayi Vakfı” başlıklı konuşmasıyla başlayıp, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Adem ERGÜL Beyin “Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri İkliminde İlim, İrfan ve Hizmet” başlıklı konuşmasıyla devam edilmiştir. Ve son olarak öğrencilerimiz Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı İnsani Yardım Hizmetleri Genel Müdürü Serdar ERYILMAZ’ın Hüdayi Vakfının yurt içinde ve yurt dışında sürdürdüğü insani yardım faaliyetlerinin tanıtımı ve sunumuyla sonlanmıştır.

İstanbul’a yeni gelen öğrencilerimizle konuşmalardan sonra İstanbul Boğaz Turu ve Özbekler Tekkesi’nden özbek plavı ikram edilmiştir.